Polecamy wywiad z prof. Konarzewskim

Marek Konarzewski

Kategoria: wywiad

Na portalu naukawpolsce.pl pojawiła się ciekawa rozmowa z prof. Markiem Konarzewskim, badaczem m.in. Centrum Badania Ryzyka Systemowego. Zachęcamy do lektury.

Prof. Marek Konarzewski, zatrudniony na Wydziale Biologii Uniwersytetu w Białymstoku i na Wydziale “Artes Liberales” UW, zajmuje się zagadnieniami z pogranicza ekologii, biologii ewolucyjnej, fizjologii i genetyki zwierząt, w szczególności ewolucji składowych budżetów energetycznych i mechanizmów fizjologicznych warunkujących plastyczność fenotypową (analiza badanych procesów na poziomie molekularnym, organizmalnym i środowiskowym). Na sercu leżą mu jednak także sprawy organizacji, stylu i efektywności uprawiania badań naukowych, czemu daje wyraz w bardzo ciekawej rozmowie na łamach portalu naukawpolsce.pl.

Wywiad z prof. Konarzewskim na portalu naukawpolsce.pl.