Warsztaty Ścisłego Myślenia w Chęcinach

Kategoria: konferencja

W dniach 22-24 marca 2024 r. w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej UW w Korzecku/Chęcinach odbyły się Warsztaty Ścisłego Myślenia. Zostały zorganizowane przez Centrum Studiów Zaawansowanych PW we współpracy z Centrum Badania Ryzyka Systemowego UW ze szczególną myślą o studentach indywidualnych studiów politechnicznych – studiów ID

Warsztaty Ścisłego Myślenia w ChęcinachIdeą przewodnią konferencji było zaprezentowanie wystąpień z różnych dziedzin, które byłyby interesujące dla szerokiego kręgu uczestników. Otwartych na prezentowanie własnych przemyśleń i badań z uwzględnieniem różnych specjalizacji wśród słuchaczy. Szczególny nacisk położony został na zagadnienia złożoności systemów oraz zagadnienia z pogranicza dziedzin humanistycznych i matematyki, z odniesieniem do modelowania zjawisk w naukach przyrodniczych i społecznych.

Udział wzięli studenci ID z różnych wydziałów Politechniki Warszawskiej, którzy przedstawili zagadnienia naukowe, którymi się zajmują, oraz kadra naukowa z uczelni i z Centrum Badania Ryzyka Systemowego na Wydziale „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego.

Podczas warsztatów odbyło się głosowanie na najlepsze odczyty. Zdobywcami wyróżnień zostali: Zofia Nowicka, Julia Le Bihan, Jacek Rogala, Bartłomiej Łuszczuk, Bartosz Godlewski, Natalia Gdrzybicka i Hubert Grochowski.

Warsztaty Ścisłego Myślenia w Chęcinach