Podkast: Co można zrobić, aby AI rozwijała się w sposób zrównoważony?

Kategoria: energia, sztuczna inteligencja, wywiad

Kierownik Centrum Badania Ryzyka Systemowego UW, dr Sebastian Szymański, filozof i etyk zajmujący się problematyką nowych technologii oraz profesor Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Jagiellońskiego, dr hab. inż. Tomasz Trzciński, specjalista od uczenia maszynowego i komputerowej analizy obrazów rozmawiają w podcaście IDEAS NCBR “Regulacje, badania, technologia. Co można zrobić, aby AI rozwijała się w sposób zrównoważony?”

Słyszymy obawy, że czatboty oparte o duże modele językowe (large language models) nieodwracalnie zmienią rynek pracy i wywrócą do góry nogami system edukacji, więc powinniśmy wprowadzić niezbędne regulacje, nim będzie za późno. W jakim stopniu powinniśmy ją regulować i czy sztuczna inteligencja szkodzi, czy pomaga środowisku?

idead_NCBR_AI_jul_2023

słuchaj również na SPOTIFY oraz APPLE PODCAST